Producenci

Firma IGLOMAT zajmuje się dystrybucją chemii budowlanej i motoryzacyjnej takich firm jak:

WEISS, SIKA, KOMMERLING, DOW.
                                                                                                                                                                                                                                                                                               
WEISS

Weiss jest niemiecką firmą produkującą kleje, środki klejące oraz konstrukcje sandwiczowe z wieloma możliwościami zastosowań. Na przykład do produkcji okien i drzwi z tworzyw sztucznych, z metali,  z drewna oraz produkcji nadwozi pojazdów specjalistycznych (kontenery, izotermy, chłodnie, kempingi) i w wielu innych zastosowaniach przemysłowych. 

 

SIKA                                                                                                                                         

Sika Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Sika, który powstał na początku XX wieku w Szwajcarii i gdzie do dziś znajduje się jego główna siedziba.
Koncern Sika jest jednym ze światowych liderów na rynku producentów specjalistycznych produktów chemicznych dla branży budowlanej oraz przemysłu.
W skład koncernu wchodzi kilkadziesiąt oddziałów działających w ponad 70 krajach na wszystkich kontynentach.
Sika Poland istnieje już ponad 10 lat. Jednak materiały firmy Sika znane są w naszym kraju od dziesięcioleci.
Pozycje lidera na rynku materiałów chemii budowlanej ugruntowują kompleksowe systemy specjalistycznych produktów stosowanych do budowy nowych oraz napraw, wzmocnień i ochrony konstrukcji już istniejących.
                                                                                                                                                                          
KOMMERLING

Firma Kommerling jest firmą ze stuletnią tradycją działającą w takich krajach jak Francja, Hiszpania, Chiny, USA, Brazylia, Polska, Rosja, Belgia i wielu innych.
W 1994 r. nastąpiło nadanie certyfikatu ISO 9001, a laboratorium badawcze Kommerling uzyskało akredytację wg DAP EU Norm. Dzisiaj Kommerling jest największym, niezależnym w Europie dostawcą klejów i mas uszczelniających.
Oferowane kleje są wykorzystywane między innymi do produkcji mebli tapicerowanych, materacy (piankowych i lateksowych), mebli kuchennych, produkcji nadwozi pojazdów specjalistycznych (kontenery, izotermy, chłodnie, kempingi).

DOW

The Dow Chemical Company – jedna z czołowych firm chemicznych na świecie – opracowuje i wytwarza szeroki wachlarz produktów chemicznych, tworzyw sztucznych, produktów do zastosowań w rolnictwie  oraz świadczy usługi dla klientów w ponad 175 krajach. Firma Dow wytwarza ponad 3500 produktów w 165 zakładach produkcyjnych w 37 krajach. Działalność firmy obejmuje 4 globalne biznesy zatrudniające około  46 000 osób.
Firma Dow rozpoczęła swoją działalność handlową  na terenie Polski na początku lat 70.